Top
ایمیل :
hamgamazma@gmail.com
تلفن :
09937788244

تجهیزات عمومی

6 شهریور 1400

تجهیزات عمومی آزمایشگاهی


آزمایشگاه‌ها برای انجام آزمایشات و تحقیقات علمی به تجهیزات و ابزارهای گوناگون با دقت بالا نیاز دارند. این تجهیزات عمومی و اصلی را در آزمایشگاه ها قابل مشهود است . با توجه به این که تحقیقات آزمایشگاهی شما شامل کار با خاک و بتن،آسفالت ،قیر و ایزوگام، هوا، آب، خون ، پروتئین ها، یا کشت سلول باشد، تجهیزات آزمایشگاه با توجه به نوع نیازهای آزمایش پشتیبانی می شوند.


تجهیزات عمومی آزمایشگاه را می توان در موارد زیر یافت:


آزمایشگاه های تحقیقاتی آزمایش تشخیصی در آزمایشگاه های پزشکی آزمایشگاه ژئوتکنیک آزمایشگاه قیر و موادنفتی تحقیق و توسعه تضمین کیفیت آزمایشگاه های آموزشی و ... به طور کلی، هرجا آزمایشگاهی باشد، تجهیزات عمومی آزمایشگاه هم باید داشته باشد.


از جمله موارد زیادی که به عنوان تجهیزات آزمایشگاهی عمومی در نظر گرفته می شوند می توان به پیپت، ترازو، سانتریفیوژ، فریزر، هات پلیت، دستگاه انکوباتور، همزن، حمام آب و هود اشاره کرد.


تماس با ما 02155287427


تقسیم بندی تجهیزات آزمایشگاهی بسته به نوع محیط آزمایش، تجهیزات آزمایشگاهی را می‌توان به چند قسمت تقسیم کرد که قسمت اول محیط کار و آزمایش را می سازند و قسمت دوم تجهیزات آزمایش هستند.


سکوبندی آزمایشگاه


سکوبندی آزمایشگاه اولین و مهم ترین قدم در ساخت و تجهیز یک محیط آزمایشگاهی مناسب و کاربردی است. با توجه به مرغوبیت و کارایی وسایل و تجهیزات مورد استفاده در سکوبندی، از قبیل کابینت، میز، سینک آزمایشگاهی و... که امکان انجام فعالیت ها را در محیط آزمایشگاه راحتر می کند،مهم است.


هود آزمایشگاهی


هدف از هود آزمایشگاهی حذف آلودگی های بیولوژیکی و شیمیایی خطرناک قبل از پخش شدن در آزمایشگاه یا محیط است. از هودها در زمینه هایی نظیر شیمی، علوم زیستی و حتی پزشکی قانونی استفاده می شود. هود آزمایشگاهی تهویه مطمئنی را فراهم می کند تا از قرار گرفتن اعضای آزمایشگاه در معرض خطرات سمی، بخارات یا ذرات معلق در هوا محافظت کند.


تماس با ما 09129629751


ترازوی آزمایشگاهی


ترازو وسایل بسیار کربردی در صنایع شیمیایی، دارویی، آرایشی، غذایی و جواهرات و در هرجایی که نیاز به اندازه گیری دقیق جرم باشد استفاده می شود. ترازوی آنالیتیکال ترازوی دقیق با قابلیت خواندن تا یک دهم میلی گرم یا ده هزارم گرم است که آن ها را برای دانشگاه ها، داروسازی و تولید با دقت بالا خیلی اهمیت دارد.


سانتریفیوژ


سانتریفیوژ آزمایشگاهی قطعه ای از تجهیزات آزمایشگاهی است که توسط موتور هدایت می شود و نمونه ها را با سرعت زیاد می چرخاند. بسته به اندازه و ظرفیت نمونه، انواع مختلف سانتریفیوژ وجود دارد. سانتریفیوژهای آزمایشگاهی با استفاده از اصل رسوب گذاری کار می کنند و با استفاده از شتاب گریز از مرکز برای جداسازی مواد با تراکم بیشتر استفاده می شوند. یخچال و فریزر آزمایشگاهی یخچال و فریزر های آزمایشگاهی برای حفظ مواد و نمونه های حساس کاربرد دارند. در صنعت پزشکی، به متخصصان مراقبت های بهداشتی اجازه می دهد تا با خیال راحت واکسن ها، نمونه های خون، تجهیزات دارویی و موارد دیگر را ذخیره کنند. یخچال های آزمایشگاهی به طور کلی برای ذخیره سازی واکنش دهنده های غیر فرار و نمونه های بیولوژیکی غیر فرار استفاده می شوند.


هات پلیت یا استیرر


از هات پلیت به طور مکرر در آزمایشگاه برای انجام واکنش های شیمیایی، گرم کردن نمونه ها و فعالیت های دیگر استفاده می شود. هات پلیت دستگاه ساده ای است که مجهز به یک سطح صاف با عناصر گرم کننده است. آن ها شعله های باز تولید نمی کنند و برای استفاده در آزمایشگاه مناسب هستند.


انکوباتور


انکوباتور یک ابزار آزمایشگاهی است که در آزمایشگاه های بیولوژی برای کشت و رشد دادن نمونه های زنده مانند سلول ها یا میکروب ها به کار می رود. این وسیله با کنترل رطوبت، دما، میزان اکسیژن و دی اکسید کربن شرایطی مناسب برای رشد ارگانیسم های زنده فراهم می کند. حمام آب از حمام آب آزمایشگاهی برای گرم کردن نمونه ها در آزمایشگاه استفاده می شود. برخی از کاربردها شامل حفظ خطوط سلولی یا گرم کردن مواد شیمیایی قابل اشتعال است که در صورت قرار گرفتن در معرض شعله باز ممکن است آتش بگیرند. یک حمام آب معمولاً از یک واحد گرمایش، یک محفظه از جنس استنلس استیل که آب و نمونه ها را در خود نگه می دارد و یک رابط کنترل تشکیل شده است.


واتساپ 09937788244


اتوکلاو


اتوکلاوها از آب، فشار و گرما برای ایجاد بخار بسیار گرم استفاده می کنند که میکروارگانیسم ها و هاگ ها را از بین می برد. اتوکلاوها برای استریل سازی برخی از زباله های بیولوژیکی، ابزارها و وسایل آزمایشگاهی استفاده می شوند.


پیپت


پیپت ها ابزار های آزمایشگاهی رایجی هستند که برای انتقال حجم اندازه گیری شده مایع استفاده می شوند. پیپت ها را باید قبل از استفاده به دقت تمیز کرد زیرا هرگونه آلودگی باعث کاهش صحت و دقت آن ها می شود. پیپت ها را پس از خاتمه کار باید در محلول رقیق دترژانت غیریونی قرار داد و پس از سه تا پنج بار آبکشی، با آب خالص شست و شو داد.


پی اچ متر (pH meter)


پی اچ متر آزمایشگاهی از نوع قلمی و پرتابل و رومیزی برای اندازه گیری اسیدی و بازی بودن محلول ها مورد استفاده می باشد. در کنار آن برای کار های ساده و غیر حساس می توان از کاغذ های پی اچ ایرانی و یا مرک استفاده کرد.


همگام آزما تولید کننده تمامی تجهیزات آزمایشگاهی خاک، بتن آسفالت ایزوگام و قیر میباشد،


برای خرید محصولات همگام آزما و مشاوره رایگان با شماره های 09129629751 یا 02155287427 تماس بگیرید.


برچسب ها
تجهیزات آزمایشگاهی عمومی تجهیزات عمومی آزمایشگاه آزمایشگاه تجهیزات عمومی دانشگاه تهران لیست تجهیزات عمومی آزمایشگاهی تجهیزات عمومی آون وکیوم آون درون سوز آون ریچ این آون فرآیند پاک هود پی اچ متر PH meter پیپت تولیدکننده تجهیزات عمومی آزمایشگاه ها اتوکلاو انکوباتور هات پلیت استیرر هات پلیت یا استیرر سانتریفیوژ ترازو ترازوی آزمایشگاه ترازوی آزمایشگاهی هود آزمایشگاهی حمام آب دستگاه انکوباتور کولیس تناسبی لس انجلس دستگاه لس انجلس شیکر الک غربالی شیکر الک شیکر الک همگام آزما میز ارشمیدس شیکر se دستگاه سه محوری خاک به روش UU تجهیزات آزمایشگاهی خاک پیکنومتر دستگاه تک محوری خاک تجهیزات آزمایشگاهی بتن گیج پولکی و سوزنی تطویل و تورق تجهیزات آزمایشگاهی قیر تجهیزات آزمایشگاه آسفالت تولیدکننده شیکر الک آزمایشگاهی تولید کننده شیکر الک غربالی تجهیزات آزمایشگاه ایزوگام استراکشن دستی سنگ شکن آزمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی همگام آزما