Top
ایمیل :
hamgamazma@gmail.com
تلفن :
09937788244
قیف مارش و پارچ مارش آمریکایی

قیف مارش و پارچ مارش آمریکایی

قیف و پارچ مارش گل حفاری

جهت اندازه گیری ویسکوزیته گل حفاری و مایعات مورد استفاده قرار می گیرد . بر اساس مدت زمان سپری شده برای رد شدن مواد از قیف پلاستیکی اندازه گیری می شود .

وزن قیف : 1 کیلو گرم

ابعاد : 35.5 * 15.2 *15.2 CM

استاندارد  : ASTM D 6910

 

آزمایش ویسکوزیته، قیف مارش هدف از انجام این آزمایش تعیین میزان غلظت دوغاب در اجرای عملیات تزریق در روش های نیلینگ و میکروپایل و یا سایر روش های مبتنی بر عملیات تزریق است.

استانداردهای مورد استفاده در این آزمایش:

استاندارد کشور روسیه که استفاده از قیفی با لوله خروجی به قطر ۵ میلیمتر و با ظرفیت ۷۰۰ میلی لیتر که میزان خروج دوغاب با حجم ۵۰۰ میلی لیتر که از لوله عبور می کند.

استاندارد کشور امریکا (API) که در اکثر کشورهای دنیا مورد استفاده قرار می گیرد که استفاده از قیفی با لوله خروجی به قطر ۵ میلیمتر و با ظرفیت ۱۵۰۰ میلی لیتر که میزان خروج دوغاب با حجم ۹۴۷ میلی لیتر که از لوله عبور می کند.

(ابعاد قیف – قطر دهانه ۶ اینچ – ارتفاع تا زیر توری ۱۲ اینچ – ارتفاع لوله خروجی ۲ اینچ – قطر دهانه خروجی ۰.۱۸۷۵ اینچ – توری شماره ۱۰) استاندارد کشور های اروپایی که همانند استاندارد کشور امریکا (API) می باشد که با این تفاوت که میزان خروج دوغاب با حجم ۱۰۰۰ میلی لیتر که از لوله مد نظر می باشد. توجه: زمان اندازه گیری شده با کرنومتر در نمونه آزمایشگاهی و میکس مورد نظر در دمای ۲۰ درجه سانتیگراد ملاک عمل در اجرا قرار می گیرد. وسایل مورد نیاز: الف) قیف مارش ب) سطل ج) کرنومتر د) بشر مدرج

شرح آزمایش:

ابتدا با نسبت مورد نظر آب به سیمان دوغاب را ساخته و در صورت نیاز مواد افزودنی مانند بنتونیت یا SP430 یا فلوکیبل یا تری گزال به آن اضافه کرده و کاملاً میکس می کنیم و سپس مقداری از آن را در داخل قیف ریخته و با انگشت ته سوراخ قیف را گرفته تا دوغاب خارج نشود و بعد با برداشتن انگشت ته سوراخ قیف در داخل سطل و با استفاده از کرنومتر زمان خروج دوغاب را اندازه می گیریم.

در استاندارد آمریکا مدت زمان تخلیه قیف با آب برابر با ۲۶ ثانیه است.

 برای خرید آنلاین کلیک کنید.

 

***تمامی محصولات همگام آزما دارای 18 ماه گارانتی و خدمات پس از فروش میباشد***